A B c D E F G H
yukarı scroll

Sıkça Sorulan Sorularınızın Yanıtları

Canlı Radyo'yu Nasıl Dinlerim?1

Çamlıca Fm Radyo Türkiye geneli yayın yapan bir radyodur ve internet üzerinden Dünyanın her yerinden web sitemiz ve radyo platrom sitelerinden dinleyebilirsiniz. Dinleme için ekstra bir şeyler yapmanıza, ek programlar yüklemenize gerek yok. Sayfa yüklendikten sonra play tuşuna basmanız yeterlidir.

Canlı Radyo'yu Telefon Tablet Gibi Platformlardan da dinleyebilir miyim?2

Radyomuz responsive(mobil uyumlu) olup esnek bir yapıya sahiptir. Web sitemiz her cihaza göre şekil almakta olup player android, ios, windows cihazların tümünde sorunsuz çalışır.

Radyo dinlemek internet kotamı etkiler mi?3

İnternet Radyomuz 64 kbs üzerinden yayın yapmaktadır. Yani saniyede 64 kbit veri indiriyorsunuz demektir. Yurt dışındaki radyoların iki katı hızda 128 kbs ve daha büyük verilerle yayın yaptığına baktığımızda Türkiye koşullarına uygun en makul bir yayın kuşağında yayın yapıyoruz. Kıyaslamanız için örnek verelim: Youtube den bir HD film izlemeniz saniyede 1000 kbs üzerinde veri akışı verdiğini düşünürsek bir radyo için son derece makul bir data akışı ile yayınlarımızı dinliyorsunuz.

Radyo yayınlarınıza reklam alıyor musunuz?4

Evet. Tamamen profesyonel bir organizasyon olan Çamlıca Fm Radyo 'da yayınlarımıza reklam alıyoruz. Aynı zamanda, ilke ve manifestomuza uygun faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının reklamlarını gönüllü olarak yapabiliyoruz. (Hayvan hakları, Çevre koruma , Hasta, Yaşlı, Çocuk ve benzeri aktivist ve yardım amaçlı STK lar gibi)

Katılımcı interaktif yayıncılık ne demek?5

Radyo yayınlarına bilfiil sesinizle, üretiminizle, paylaşımınızla katılımda bulunmanız demek. Yayındaki Proğramcı ile irtibat halinde karşılıklı iletişim halinde olmanız demek. Yayınlarımıza katılarak tüm dinleyenlerle paylaşımda bulunmanız demek.

Bu Yayınlar Yalnızca Canlı Bağlantılı Proğramlar için geçerlidir.

Yayın kesiliyor ne yapmalıyım?6

İnternet radyolarının en büyük handikabı bağlantının internet üzerinden yapılması nedeniyle yaşanılan kopukluklardır. Maalesef bu konu henüz çözümsüz. Kendi internetinizde, radyonun yayın yaptığı sunucuda yaşanan kesintiler radyo yayınını susturmaktadır. Teknik olarak internet kesintisi geçmiş olsa da yayın kendiliğinden geri gelmeyebilir. Bu durumda sayfayı yenilemeniz gerekecektir. F5 tuşuna basarak sayfanızı yenileyebilirsiniz. Sayfa yüklenince yayının sesini tekrar duyacaksınız.

Sosyal Medya+